GGD Zeeland werkt aan het versterken van haar organisatie. Het traject loopt nu twee jaar en de organisatie wenst de voortgang te bespreken en heeft Lysias als gevraagd voor het uitvoeren van een onafhankelijk tussenevaluatie-onderzoek.
In december 2022 besloot het Algemeen Bestuur te investeren in de organisatie van GGD Zeeland. De organisatie was in haar eigen bewoordingen ‘door de bodem gezakt’. Door een gebrek aan financiële ruimte stond de uitvoering van kerntaken onder druk. Er kon niet worden voldaan aan een reële professionele taakinvulling op basis van gemaakte afspraken en wet- en regelgeving.
Met het inzetten van de Basis op Orde is de GGD begonnen aan een groot organisatie-ontwikkeltraject. Het doel is de organisatie duurzaam te versterken en daarmee een aantal kwetsbaarheden weg te nemen. De GGD creëerde ruimte voor het aannemen van noodzakelijke medewerkers daarvoor. Daarnaast besloot de organisatie anders te gaan werken door zelfsturing los te laten en over te gaan naar een systeem van lijnsturing.
Lysias voerde eind 2024 een tussenevaluatie uit, waarbij is gekeken naar de voortgang en de beheersing van vier bestuurlijke risico’s. De bevindingen en conclusies zijn opgenomen in een bestuurlijke notitie die goed is ontvangen. De notitie is besproken met het algemeen bestuur en de GGD zal de adviezen in de komende tijd uitwerken.
Share:
De overheid laat jaarlijks duizenden onderzoeken doen. Maar veel van deze onderzoeken leiden niet tot maatschappelijk resultaat en belanden ‘in de la’ of leiden juist tot meer controverse. Daar moet een eind aan komen, vinden onze adviseurs.
Soesterweg 310D
3812 BH Amersfoort